15. 3. 2023

Firemní vzdělávání online je levnější

Vzdělávání zaměstnanců se nevyhne nikdo. Nejenže přináší firmě benefity, současně je v některých případech dokonce povinné ze zákona. Jde konkrétně o zákonná školení v oblasti bezpečnosti práce a požární ochrany. Jak vzdělávat zaměstnance dobře, ale levně současně, a to nejen co se týče povinných školení? Podívejte se na firemní vzdělávání online.

E-learning již rozhodně není pouhou budoucností firemního vzdělávání. Osvícení zaměstnavatelé již nyní využívají možnosti, které jim e-learning a online vzdělávání nabízí. Tato forma vzdělávání výrazně zlevňuje, zrychluje a umožňuje zaměstnance vzdělávat více než dříve.

Vzdělávejte lépe a levněji

Školení a firemní vzdělávání byly v minulosti náročné na organizaci, ale i finančně velice nákladné. Školení se pořádala ve firmách nebo externě, vždy fyzicky. Zejména povinně opakovaná školení bylo nutné hlídat, aby se uskutečnila v termínu. I pouhé školení řidičů, ať již běžných, využívajících firemní vozidlo k výkonu práce, nebo řidičů z povolání, znamenalo pro firmu obrovské náklady. Často pak bylo například povinné BOZP školení při nástupu do zaměstnání pouhým formálním podepsáním potvrzení o absolvování školení. To se však firmám může vymstím.

Moderní online platformy pro firemní vzdělávání řeší problémy vysokých nákladů i náročné organizace. Hodí se pro povinná školení, kde je možné využívat již předpřipravená školení. Často však umožňují i zásah do existujícího školení, přípravu na klíč, nebo využití online platformy pro zcela vlastní firemní školení. Tyto platformy umí vystavovat certifikáty o absolvování školení, ale taktéž hlídat termíny u školení, která je nutné pravidelně opakovat. Absolvování školení je méně náročné pro zaměstnance i zaměstnavatele a přináší i kvalitnější zaškolení.

Vzdělávací platformy však jdou i dál

Umožňují nejen povinná školení, ale též skutečné vzdělávání. Zaměstnavatelé proto stále raději nabízí vzdělávání i jako benefit pro zaměstnance. Formou online vzdělávání je to levnější, méně náročné na organizaci, lze kontrolovat, zdali jej zaměstnanec využívá, případně i to, jaké dělá pokroky.

Tyto systémy pro vzdělávání jsou využívané i pro seznamování zaměstnanců s různými povinnými interními dokumenty a směrnicemi. Snadno jde hlídat, zdali se zaměstnanci s dokumentem seznámili a rovněž vyžadovat elektronicky podepsané potvrzení.

Kdo šetří, vzdělává online

Firemní vzdělávání online dokáže výrazně zredukovat počet zaměstnanců v personálním oddělení i ušetřit náklady na školení a vzdělávání. Procesy, které by bylo náročné hlídat, se zautomatizují. Do moderní firmy online vzdělávání patří, ať již jde o společnost malou, střední, případně velkou. Ve všech případech vám pomůže vyhnout se různým chybám, třeba ohledně povinných školení, a být vždy připraven na případnou kontrolu plnění si povinností v této oblasti.

Další články

29. 6. 2024

Od startupu k úspěšné firmě: Jak vám virtuální Sídlo umožní růst bez zbytečných nákladů

9. 6. 2024

P.O. BOX v Praze - Bezpečné a praktické řešení pro vaše podnikání

28. 5. 2024

Krok za krokem, jak rychle je vyřízené nové sídlo pro mé podnikání

19. 5. 2024

Jak Vám může sídlo v Praze pomoci k novým zakázkám pro Vaši firmu?

Kde nás najdete?

Kontakt

    Kontaktní formulář

    S potvrzením se vám ozveme do 24 hodin.

    Zavřít