12. 6. 2023

Jak psát texty s pomocí AI?

Už jste určitě slyšeli, kolik jako firma můžete ušetřit na tom, když místo copywritera či content agentury začnete pro výrobu textů využívat AI, tedy umělou inteligenci? Tak s těmito ukvapenými opatrně, tak snadné to není! Pravdou je, že AI zcela zásadně mění svět reklamy a marketingu. Bez odborníků na obsah se však neobejdete. Umělá inteligence vám ale pomůže dělat obsah ještě intenzivněji.

Využít všechny benefity AI znamená vědět, jak na to. S jejím využitím ušetříme čas i finance. V dnešní době nelze zaváhat, protože aktivní konkurence nám dokáže sebrat poměrně rychle to, co jsme dříve pracně budovali a byli v tom mezi nejlepšími. Dříve však, než začnete hledat konkrétní nástroje pro využití AI, zamyslete se nad tím, v čem vám vlastně dokáže pomoci. Rozhodně to není jen tvorba více či méně duchaplných textů.

Umělá inteligence vám zkontroluje pravopis, a tak se vyhnete faux pas, ať již kvůli svým mezírkám ve znalosti jazyka, nebo třeba jen kvůli obyčejným překlepům. Pomůže vám s tvorbou osnovy, obsahu i s kvalitním abstraktem. Skvělým pomocníkem je při tvorbě alternativních textů – jedna myšlenka na mnoho různých způsobu – přesně to AI zvládá velice hravě. Díky AI zvládnete hravě rovněž překlady. Skvěle se dá použít pro sbírání dat a informací k danému tématu, stejně tak jako pro inspiraci.

Kde tedy, co se týče obsahu, AI pomáhá?

AI je dnes schopna generovat texty i obrázky dle zadání, i když jako náročný firemní uživatel ji budete využívat spíše jako polotovar, a to zejména v případě obsahového marketingu a copywritingu. Perfektně však pracuje i v oblasti překladatelství, v zákaznickém servisu, ale též třeba v rámci personalizované písemné komunikace se zákazníky, nejčastěji prostřednictvím e-mailové pošty či různých zákaznických chatů.

Sáhněte po tom nejlepším

Mnohé jste o AI a jejím využití pro tvorbu textů slyšely, ale pořád netušíte, po jakém pomocníkovi sáhnout? Existuje hned několik systémů známých jako NLP, tedy Natural Language Processing systems. Najdete mezi nimi i ty, které podporují český jazyk, ale příliš jich není. S angličtinou naopak pochodíte u každého. Tyto aplikace jsou dostupné na internetu. Obvykle jsou po vyzkoušení placené, nebo jsou placeny při rozsáhlejším používání.

Snad nejznámějším NLP systém je ChatGPT, jehož zjednodušená verze je zdarma. Konkurencí je Bing AI chat od Microsoftu. Pro copywritery a lidi z marketingu se často doporučuje Copy.AI. Avšak nejkvalitnější mezi touto známou čtveřicí je DeepL. Ten je však specializovaný na překlady. Dělá je však skvěle, i když i on mívá své slabší chvilky.

Žádný z těchto nástrojů kvalitního copywritera nenahradí. Ale každý umí pomoci zefektivnit práci na přípravě marketingových i obchodních textů.

Další články

28. 5. 2024

Krok za krokem, jak rychle je vyřízené nové sídlo pro mé podnikání

19. 5. 2024

Jak Vám může sídlo v Praze pomoci k novým zakázkám pro Vaši firmu?

28. 4. 2024

Jak virtuální sídlo v Brně může pomoci malým a středním podnikům rozšířit se na Moravu

14. 4. 2024

5 důvodů, proč virtuální sídlo v Praze může zvýšit Vaši firemní prestiž

Kde nás najdete?

Kontakt

    Kontaktní formulář

    S potvrzením se vám ozveme do 24 hodin.

    Zavřít